برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۰۱/۷/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» معایب خرید فرش های ماشینی 1500 شانه

خرید فرش هزار و پانصد شانه کاشان

تولید کنندگان زیادی در طول این سال ها پا به عرصه وجود گذاشته اند و اقدام به تولید انواع فرش های ماشینی نموده اند . برخی توان و یارای رقابت با بازار سرسخت تولید کنندگان را نداشته و پس از مدتی از بازار خارج شده اند و برخی با قدرت و توان بیشتر از قبل به تولید ادامه داده اند . رفته رفته تولید کنندگان قدرت خود را در بازار به نمایش گذاشته و در طول سال ها فعالیت تولید کنندگان کاشانی توانسته اند عنوان بهترین تولید کنندگان را به خود گرفته و نام پایتخت فرش های ماشینی را برای شهر کاشان به ارمغان اورده اند .
ویژگی های مختلفی برای فرش های تولید شده و بهترین کارخانه جات فرش شهر کاشان عنوان شده است که در نهایت زمینه را برای نام گرفتن پایتخت فرش های ماشینی جهان فراهم اورده اند . ویژگی هایی که کیفیت بالا ، زیبایی بی نظیر ، تنوع مدل ها ، متد های جدید تولید ، استفاده از دستگاه های بافت جدید و ... را شامل می شود . شاید برایتان سوال باشد که این ویژگی ها را سایر تولید کنندگان هم می توانند داشته باشند اما مهم ترین تفاوت تولید کنندگان کاشانی با سایر تولید کنندگان در نوآری ، خلاقیت و تولید فرش های جدید است . در طول سال هایی که فرش های ماشینی در حال تولید بوده اند تمامی نوآوری ها و تولیدات جدید به کارخانه جات شهر کاشان منصوب بوده است . مهم ترین و جذاب ترین این نوآوری ها نیز به تولید فرش ها در شانه و تراکم مختلف اختصاص دارد . اولین فرش های ماشینی که در شهرک صنعتی راوند کاشان تولید شدند دارای شانه 350 یا به عبارت دیگر دارای تعداد گره عرضی 350 بوده اند . با انکه پس مدتی کوتاه فرش های 500 شانه و بعد فرش های 700 شانه روی کار آمدند اما این نوآوری و تولید به فرش های 500 شانه و 700 شانه محدود نشد . انواع مختلفی از فرش های ماشینی در تعداد گره عرضی 1000 ، 1200 و حتی 1500 هم از دل کارخانه های فرش کاشان بیرون امده اند و کارخانه فرش کاشان به عنوان یکی از نوین ترین و نواور ترین فروشگاه ها و کارخانه های حال حاضر مشغول فعالیت است . 
تولید فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه کاملا فراگیر شده و عمده تولید کنندگان توان تولید چنین بافته هایی را دارند . هرچند تفاوت های فاحشی در تولیدات 1200 شانه فرش های کارخانه فرش کاشان با دیگر برند ها وجود دارد . در حالی که فرش های 1500 شانه به عنوان جدید ترین فرش ماشینی منحصرا توسط نوارترین و بهترین کارخانه جات مانند کارخانه فرش کاشان در حال تولید هستند .
مقاله حاضر به بررسی فرش های 1500 شانه پرداخته است و سعی در ان دارد تا با معرفی ایرادات یا معایب شمرده شده برای فرش های ماشینی 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان ، علاوه بر دادن پاسخ به این ایرادات علت آن ها را نیز عنوان نماید .

فرش های ماشینی 1500 شانه :
 قبل از نقد و بررسی هر محصولی لازم است تا بطور دقیق با تمامی ویژگی های آن آشنا شده و به عبارتی لزوم شناخت محصول قبل از اظهر نظر لازم و ضروری خواهد بود . فرش های ماشینی زمانی بر اساس شانه و تراکم دسته بندی می شوند که موضوع مرود بحث به تعداد گره ها بستگی داشته باشد . در ادبیات صنعت نساجی فرش های ماشینی 1500 شانه فرش هایی هستند با تعداد گره 1500 در هر متر عرض . به نحوی دیگر می توان چنین عنوان داشت که شانه تعداد گره های عرضی و تراکم تعداد گره های طولی هستند . تعداد گره ها ویژگی های زیادی را تعیین می کنند . شامل ویژگی های ظاهری از جمله ظرافت بافت و ویژگی های فنی از جمله ضخامت و نوع کاربرد فرش . در ادامه مهم ترین ویژگی های فنی و ظاهری فرش های ماشینی 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان را به عنوان بهترین تولید کننده بصورت موردی مورد اشاره قرار داده ایم . 
1-    داشتن کم ترین ارتفاع نخ خاب در فرش های 1500 شانه : ارتفاع نخ خاب با شانه و تراکم ارتباط عکس دارد . هرچه تعداد گره های بیشتر باشد ارتفاع نخ خاب کم تر می شود و از طرفی شاهد کم ضخامت تر و نازک تر شدن فرش ها هستیم . یکی از ایرادات وارد شده به فرش های 1500 شانه عدم ضخامت کافی و نرمی جهت نشستن می باشد . در توجیه باید چنین گفت که فرش های 1500 شانه برای مکان هایی بافته شده اند که از مبلمان و صندلی برای نشستن استفاده شده و در واقع ویژگی مطرح در این محصولات زیبایی و لوکس بودن است نه کاربرد و نشستن . فرش های 1500 شانه به عنوان زینتی در فضای پذیرایی بکار رفته و در وسط فضا پهن می شوند .
2-    زیبایی بی نظیر فرش های 1500 شانه : ظرافت و زیبایی فرش های 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان با هیچ محصولی قابل مقایسه نیست . برای افردا غیر متخصص تشخیص فرش های 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان از فرش های دستبافت اگر غیر ممکن نباشد بسیار سخت و دشوار است . تعداد گره بالا باعث شده تا ظرافت بافت مکانی برای طرح های زیبا و شلوغ و پر نگاره فراهم آورد . هرچه پیچ و خم نگاره ها بیشتر باشد زیبایی بافته بالا تر رفته و جذابیت ان برای خریدان بیشتر خواهد شد . ناگفته نماند که هر طرح شلوغ و پر نگاره ای زیبا نیست بلکه طراحان کارخانه فرش ماشینی فرش کاشان به حدی خبره و حرفه ای هستند که توان طراحی و کشیدن نقوش زیبا را برای بافته های 1500 شانه دارند .
3-    ظرافت بالای فرش های هزار و پانصد شانه : ظرافت بالای فرش های 1500 شانه علاوه بر زیبایی چشم گیر موجبات آسیب به فرش را نسبت به سایر بافته ها حساس تر می کند . فرش های 1500 شانه در بهترین کیفیت هم نیازمند مراقبت های ویژه هستند . یکی دیگر از ایرادات وارد شده به فرش های 1500 شانه تخت عنوان عیب آن است که ظرافت و سطح آسیب پذیری بافته ها بالا ست . در حالی که اگر در استفاده از این بافته ها نکات و اصول صحیح نگهداری رعایت شوند ، یک تخته فرش ماشینی 1500 شانه تولید شده در فروشگاه فرش کاشان می تواند تا سالیان سال مورد استفاده بوده و در فضای خانه شما خوش بدرخشد . کافی ست به یا داشته باشید که فرش های 1500 شانه نباید مورد فشار و سایش زیاد قرار گیرند . نور مستقیم خورشید و تردد بالا آسیب زا بوده و از قرار داردن وسایل سنگین روی فرش های 1500 شانه خود داری نمایید . نازکی .و ظرافت فرش های 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان به گونه ای ست که توان شست و شوی زیاد را نداشته و اگر بصورت مداوم از مواد شیمیایی برای شست و شو استفاده شود الیاف نازک و ظریف بافته آسیب خواهد دید . بهتر است تا حد امکان فرش های 1500 شانه را در مکان هایی که در معرض آلودگی هستند پهن نکنیم و در صورت پهن نمودن ان ها در فضاهای آلوده از روفرشی یا ملحفه فرای محافظت بیشتر استفاده کنیم . در هیچ فرشی نباید آلودگی برای مدت زمان زیاد باقی بماند . اگر فرش 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان الوده شد یا نوشیدنی و ... روی ان رخت نسبت به تمیز کردن سریع اقدام نمایید . چرا که ماندن مواد غذایی در بافت فرش حتی در فرش های اکرولیک هیت ست فروشگاه فرش کاشان که باکیفت ترین فرش هستند ، موجب پوسیدگی و آسیب های جبران ناپذیر خواهد شد .
همانطور که میبینیم عمده ایرادات وارده بر فرش های 1500 شانه به ظرافت بافت و نازکی فرش مربوط است و این ویژگی جزء جدا نشدنی از فرش 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان است .
برای خرید فرش های 1500 شانه مناسب از جهت کیفیت ، زیبایی و قیمت بهترین مکان فروشگاه اینترنتی فرش کاشان است . در هر زمان و از هر مکانی می توانید به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان رفته و در بین فرش های ماشینی 1500 شانه محصولی باب میل و سلیقه خود انتخاب کنید . فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بیشترین تنوع را در فرش های ماشینی 1500 شانه دارد .
با در نظر گرفتن تمامی موارد مطرح شده در متن مقاله و اگاهی از ویژگی های فرش های مذکور که گاها در غالب عیب از ان ها یاد شده است نسبت به خرید یا عدم خرید فرش های ماشینی 1500 شانه اقدام نمایید . بی شک فرش های 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان به علت نوپا بودن و جدید بودن ، خالی از کاستی نبوده و در زمان ها و تولیدات اتی انتظار بر بهتر شدن فرش ها می باشد . اما به یاد داشته باشید که اگر خرید فرش های ماشینی از هر شانه و تراکم با دانستن ویژگی های محصول و نیازمندی های مکان باشد ، بی شک درست و بجا خاوهد بود . در حالی که اگر با عدم آگاهی خرید نمایید به علت عدم هماهنگی بین کاربرد و نیاز خریداران احتمال انتخاب و خرید اشتباه بالا رفته و می توان ادعا کرد فرش خریداری شده عیب دار است .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  شیرینگ فرش
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  همه چیز در مورد جنس نخ پود فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه